Wikipedia

Arama sonuçları

2 Nisan 2020 Perşembe

Ah Korona Ne Yaptın Sen Bize?

Geçen hafta seyrekleşen mesailer bu hafta tamamen kalktı. Evdeyim ben de, çoğu insan gibi. Bu evde olma hali zorunlu olduğu için normal zamanlarda hayalini kurduğum bir mutluluk vermedi bir çok şeye zaman ayırabiliyor, kitap okuyabiliyor, bloga girebiliyor olmama rağmen.

Tüm bunlara rağmen hissettiğim şey mutluluk değil evet. Mutsuzluk da değil hissettiğim aslında, olsa olsa şükürdür belki tam olarak hissettiğim. Her şeye rağmen bu dünyada var olabiliyor, kendimi ve ailemi dışarıdaki mikroplardan koruyabilme şansı bulabiliyor olduğum için belki.

Ve bu şükürle birlikte, eve kapanıp Damla'yla uyduruk oyunlar oynarken, kurduğu uzun cümlelerine şaşırırken, ona tuvalet eğitimi vermek için cebelleşirken neden işe gitmediğimi unutabiliyorum bazen.

Damla'm biricik kızım; onun içindeki bu mutluluk beni  de öylesine sarmalıyor ki dünyada olup bitenlerden bir tek onunlayken bihaber oluyorum ve gamsızca eğlenebiliyorum.

Bir de düşünmeye fırsat bulduğumda; özgürce gezebildiğimiz, alışveriş yapabildiğimiz, çocuğumuzu parka, sinemaya, tiyatroya götürebildiğimiz, sevdiklerimizi koşulsuzca sarmaladığımız zamanları şöyle bir kafamdan geçiriyorum da hayat gerçekten çok güzel değil miymiş? Ah korona ne yaptın sen bize?
20 yorum:

 1. Sıradan şeyler bile ne kadar güzelmiş meğerse:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Korona kötü gibi geliyor olabilir insanlara ama insanlara çok şey öğretti sadece böyle öğretmese daha güzel olacakti

   Sil
  2. vallahi öğrettiği şeyleri ben de şimdi 2,5 yaşındaki kızıma tuvalet eğitimi sırasında vermeye çalışıyorum, bakalım hayırlısı.

   Sil
 2. A be kaynana n'aptın bize şarkısı geldi aklıma:)) Gerçekten de ne hissettiğimizi bilmiyoruz bu aralar. Neler olduğunu, olacağını anlamaya çalışıyoruz. Umarım yeni dersler alarak çıkabiliriz bu sınavdan:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. olmadı, bi dokuz sekiz çalarak çıkar herkes sokaklara "a be korona n'aptın, n'aptın sen bize" eşliğinde. yüzlerde maske, kafalarda huni :))) hahaha!

   Sil
 3. Bir zamanlar çok basit görünen eylemler bile ne kadar kıymetliymiş. O yazdıklarını yapmayı ne kadar özledim. Umarım en kısa zamanda hayat normale döner yoksa virüsten değil ama bunalımdan dökülecek insanlar.

  YanıtlaSil
 4. doğa , deniz , hava kendine geldi insan oğlu evden çıkmayınca evren rahat bir nefes aldı

  YanıtlaSil
 5. Gerçekten de yoğun tempomuzdayken ah biraz daha vaktim olsa şunu da yapıcam dediğimiz şeylerden bile keyif alamıyoruz. Evdeyiz ve sadece şükredebiliyoruz bu duruma. Mutlu olacağımız günler de yakındır umarım.

  YanıtlaSil
 6. Selamlar Blogunuzu Takipteyim Sizde blogumu takip edip son yazıma yorum yazarsanız çok ama çok mutlu olurum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uğramaya çalışacağım Can. Çalışmaya başladığım için vakit ayıramıyorum ama ilk fırsatta geleceğim söz.

   Sil
 7. Şikayet ettiklerimizin aslında ne kadar özlenebileceğini gördük. Umarım en kısa sürede biter bu kabus, sağlıklı günlere ulaşırız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen bu yorumu yazalı neredeyse 1 ay olmuş ama bi şey değişmemiş inşallah daha çok uzun sürmez diyelim

   Sil
 8. ay hadiiii sabır sabır bencesi haziranda biteceeek :)

  YanıtlaSil
 9. En yakın zamanda eski günlere dönmek dileğiyle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tüm dünyanın tek dileği herhalde bu. İnşallah.

   Sil