Wikipedia

Arama sonuçları

26 Ekim 2019 Cumartesi

Canım Yazmak

Ne çok ihmal ettik birbirimizi... Oysa benim sana nasıl ihtiyacım var bir bilsen! Çok ama çok özledim seninle sohbet edip vakit geçirmeyi, içimi dökmeyi, anlatmayı, anlatmayı ve anlatmayı. Her şeyi, herkesi... Hayatımda olan ve olmayan her şeyi anlatmayı çok özledim. Eminim sen de çok özledin benim güzel sohbetimi. Canım benim... :)

Bu yüzden ilk fırsatta koştum geldim yanına. Bak şu sessizlik var ya şu sessizlik, herkes mışıl mışıl uyurken ikimizi buluşturan hani... işte, hep onun suçu aslında. Pek uğramıyor benim yanıma bu ara. Bu yüzden yazamıyorum artık eskisi gibi.

Yok, hayır, vakit kısıtlı. Bu sefer kendimi, Damla'yı ya da anneme olan özlemimi anlatmayacağım sana. Yeteri kadar ihmâl ettim seni zaten, böyle bir bencillik yapamam doğrusu. Sadece senden söz edeceğim, senin varlığından ve bana ne iyi geldiğinden...

Canım yazmak; evet, bana öyle iyi geliyorsun ki bir bilsen... Nasıl anlatmalı? Böyle, hani sanki içimde bir yabancı varmış da senin sayende ona ulaşmışım gibi ya da ölümsüzlük iksirini bulmuşum gibi... Hafiflemek, rahatlamak da cabası.

Sahi, insan neden yazar? Buradayım demek için ya da gizlenmek için mi?Anı biriktirmek için ya da bir kalemde kafasındakileri silmek için mi? Her şeyi içine attığı için ya da artık kendine susamadığı için mi? Ya da sadece Sait Faik'in dediği gibi delirmemek için mi yazar insanoğlu acaba? Neden, neden...?

Bi önemi var mı kuzum? Yani, neden yazdığımın diyorum, bir önemi var mı sence? Bence yok. Önemli olan sonuç. Sonuç...? Tabi ki mutluluk.8 yorum:

 1. Yazmak, tadını bilen için her şeydir. Duyguların açığa vurması, iç dökmek, sohbet etmektir. Kendini ifade etmenin en güzel yoludur. Bağımlılık yapar. Yazmak için her zaman bir sebep vardır. Aynı rakı gibi neşeliysen de yazmak keyif verir, dertliysen de.

  YanıtlaSil
 2. Hislerime tercüman olmuşsun. Yazmak bana da çok iyi geliyor. Ben senden daha aktif olsam da yetmiyor, daha çok yazmak daha çok anlatmak istiyorum. Ah bir de zaman yetse.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah o zaman yok mu zaten, hep onun yüzünden

   Sil
 3. bir kalemde kafasındakileri silmek için mi?.. duygularınıza ve izahınıza sağlık...

  YanıtlaSil
 4. Ben de ara ara uzak kalsam da özleyip dönüyorum hemen.:) Yazmak, okumak güzel.. Damla'yı da çoook öpüyorum. Sağlıkla büyüsün.

  YanıtlaSil