Wikipedia

Arama sonuçları

21 Ekim 2017 Cumartesi

Minik Kurabiye Suratlı Damla

Zaman hızla geçiyor, Damla 2,5 aydır hayatımızda ve hayatımızı özellikle benim hayatımı  adeta baştan yazıyor.

Önceliklerim ve hobilerim tamamen silindi ve ismini altın harflerle tüm listelerimin en baş köşesine yazdırmayı başardı.

Uykusuzluklarım, gitmemek konusunda ısrar eden fazla kilolarım, kol ve bel ağrılarım, onun bir pırtıyla mutluluktan havalara zıplamalarım... hepsinin tek sebebi benim kurabiye suratlı minik kızım oldu.

Zaman geçtikçe, paylaşımlarımız arttıkça her annenin hissettiği gibi bana da yeryüzündeki hiçbir canlı bu kadar sevilemezmiş gibi gelmeye başladı. Yani, bir annenin evladına olan sevgisi hiçbir şekilde anlatılamazmış gerçekten, tarifi mümkün olmayan bir duyguymuş evlat sevgisi. Aklını oynatabilir insan bu sevgiden. Zaten böyle kutsal bir sevgi olmasa bu kadar fedakarlık yapamaz insan.

Damla, ikinci ayından itibaren agulara, ona biraz fazla ilgi gösterenleri ayırt etmelere, daha uzun uykuya dalmalara ve daha kesik kesik emmelere başladı.  Ayrıca emme esnasında emmeyi bırakıp bırakıp tekrardan başlar oldu ki; bu beni en sinir eden huyu. Bir de bunu yaparken yandan yandan bakıp gülmesi yok mu?...Ve gülmeler tabi... Bizi bizden alan o gülmeleri çoğaldı. Okuduğum çocuk gelişim kitaplarına göre de beklediğim hareketlerdi bunların hepsi.

Ona ince motor kas gelişimi için jimnastik merkezi diye tabir edilen oyun halılarından aldım. Doktoru 3 aylıkken başlarsınız dedi ama biz şimdiden başladık. Böylece, artık birlikte emzirme, alt değiştirme ve banyo dışında daha eğlenceli aktiviteler de yapabiliyoruz. Gerçi o en içten kahkahalarını bu ilk üç aktivitede atıyor ama olsun :)

Bir de ona şarkılar söyleyip masallar anlatıyorum. Masalların çoğunu uyduruyorum ama olsun o beni inanılmaz bir şekilde dikkatlice dinliyor. Öyle ki, bazen beni anlıyor zannediyor ve anlattığım uyduruk masallardan utanıyorum. Bir an önce masal repertuarımı genişletmem lazım :)

Görüldüğü üzere,  ben evin küçük çocuğunun okuldan dönmesini bekleyen misafirliğe gitmiş sabırsız bir çocuk gibi onunla oyunlar oynayacağımız, ona masallar anlatacağım ve onun saçma sorularına cevap vermekte zorlanacağım günlerin gelmesini bekliyorum.

Fırsat buldukça da her anını fotoğraflamaya ve videoya almaya çalışıyorum. Çünkü biliyorum ki hızla büyüyecek ve ben onun o şekilden şekile soktuğu, komik minik kurabiye suratını çok özleyeceğim.

16 yorum:

 1. Allah nazarlardan korusun. Acılarını göstermesin. Bir baba olarak 3 sene önce aynı duyguları ben de yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum ancak annelik duygusunun ve içgüdüsünün daha farklı olduğunun da farkındayım. Annelik çok kutsal bir şey. Elleri öpülesi gerçek annelere selamlar olsun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Babaların da bunların farkında olup annelere destek olması çok önemli. O zaman anne için de her şey daha kolay oluyor. Buradan sizin gibi duyarlı babalara da selam olsun :)

   Sil
 2. Yaaa yerim ben bu kurabiyeyiii 😘 masallah canm benm cook cok tatli bir kizin olmus. Rabbim hayrli saglikli evlat eylesin anali babali büytsn insallah

  Evlat insanin Allaha inanmasi icin en büyük sebep. Baktikca mucize gibi geliyor dimi 💕😘

  YanıtlaSil
 3. Maşallah ona. Binbir surat gibi farklı mimikler yapmış :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. öyle, şekilden şekile sokuyor yüzünü :)

   Sil
 4. Maşallah, çok tatlı bir kız....
  Dilek hanım güle güle büyütün. Fotoğraflara bakılırsa keyifli, mutlu bir bebiş. Yüzünüz hep gülsün inşallah.....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, amin... sizin de yüzünüz hep gülsün. sevgiler...

   Sil
 5. Maşallah... Allah size bağışlasın...zaman çok çabuk geçiyor çok haklısınız doya doya koklayin seyredin bu minik meleği:)

  YanıtlaSil
 6. oyyy maşallahhhhh Allah nazardan saklasın minik çitlenbiği. miniciktir eminim ama bu bebekler fotolarda neden bu kadar büyük gözüküorlar bilmiyorum.. ve şu an size gıpta ediyoorum 4 buçuk aylık hamile biri olarak. ay o günleri görebilecek miyim acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet fotolarda yüzleri de kocaman çıkıyor aslında surat kurabiye kadar işte :) Allah sana da sağlıkla ve kolaylıkla kucağına almayı nasip etsin kurabiyeni Büşracığım:)

   Sil
 7. Maaşallah :) Allah bağışlasın.Nasıl tatlı oluyorlar ama yaaaa :) Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, evet çok tatlı oluyorlar :)

   Sil