Wikipedia

Arama sonuçları

11 Temmuz 2017 Salı

Hamilelik Günlüklerim (35.Hafta)Canım kızım, gebelik literatüründe, bulunduğumuz hafta itibariyle bir kavun kadar olduğun yazıyor ama ben daha büyük olduğunu hissediyorum. Ayrıca, doktorumuz da senin birazcık irice olduğunu söylüyor örneğin geçen hafta 2.600 gr olmuştun çoktan.

Bu durum, yani senin hızlı bir şekilde kilo alıp büyümen beni biraz zorlasa da bizi çok mutlu ediyor. Yatmakta, oturmakta, ayakta durmakta, yürümekte, hatta nefes almakta kısacası her harekette çok zorlanıyorum bitaneciğim. Bu koca göbişle tüm bunları yapmak o kadar zor ki anlatamam. Ama göbeğimin benden ayrılıp kendi bağımsızlığını ilan etmesi de garip bir şekilde beni mutlu ediyor. Öyle ki; herkes ona artık sen gözüyle bakıyor.

Seni beklerken; hamilelikle, doğumla, lohusalıkla ve bebek bakımıyla ilgili bir sürü video izleyip kendimi yetiştirmeye çalışıyorum canımın içi. Sana iyi bir anne olabilmek için kendimi hazırlıyorum yani anlayacağın. Bilmediğim o kadar çok şey varmış ki her gün defalarca değişik sebeplerle hayret ediyorum.

Bunların yanı sıra bizim hazırlıklarımız da devam ediyor, hatta bitmek üzere. Alınacak pek bir şey kalmadı. Elimize ulaşmayan bir kaç şey kaldı o kadar. Örneğin, bebek araban ve ana kucağın yarın gelecek, odan da cuma günü kısmetse. Onların dışında her bi şeyin hazır, çoğu eşyanı internetten aldım. Zamansızlıktan evlenirken de aynı şeyi yapmıştım. Sanırım internetten alışverişi seviyorum ben yavrucuğum.

Dün gece rüyamda, karnımın içinden dışarıya doğru bana elini uzatmıştın, sadece minik iki parmağını hatırlıyorum; sımsıkı benim işaret parmağımı sarmalamıştın onlarla. Bu bile tarifi imkansız bir his yarattı bende. Seni kucağıma verdiklerinde ne yapacağımı tahmin edemiyorum. Çıldırırım herhalde. Her şeyini o kadar merak ediyorum ve seni kucaklamak için o kadar sabırsızlanıyorum ki anlatamam.

Hamilelikte günler çabuk geçiyor ama haftalar geçmiyor kuzucum. Doktor temmuz sonu hazırlıklı olmamızı söyledi. Biz zaten hazır sayılırız. Yeter ki sen geliyorum de. Ama sen yine biraz daha dur ve vaktinde gel olur mu? Biz biraz daha bekleriz.

Bu arada ismini nihayet belirledik. İsim konusunda babanla çok zor anlaştık. Ben anneannenin isminin yanına en çok yakışacak ve anlamı da çok güzel olan "Ece" ismini seçerek "Sevim Ece" olmanı çok istemiştim. Baban da "İlkim" ismini çok istemişti. (Bunları buraya yazıyorum ki ileride merak edersen açıp okursun.)

Velhasıl kelam, ismini seçerken ortak beğenide karar kılarak ne benim ne de babanın dediği oldu ve ikimizin de daha önceden "hımm olabilir güzel isim " diyerek birbirimize önerdiği "Damla" da karar kıldık. Umarım bu konuda bize kızmazsın ve isminle bin yaşarsın canım kızım. Su damlası gibi tertemiz, berrak bir ömrün olsun...

Not:Yukarıdaki pabuçlar sana aldığım ilk pabuçlar. Artık hangi meyve kadar olduğundan emin olamadığım için ilk pabucunun fotosunu koydum bu sefer. Bu da burada dursun zaten, sen büyüdükçe açıp açıp bakarız.

Seni çok seven annen.


15 yorum:

 1. Az kalmış doğuma. Bebeğini sağlıkla, kolaylıkla kucağına alırsın inşallah. Düşündüğünüz isim deçok hoş. Damla adını çok severim. Adıyla yaşasın :-)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet az kaldı ama bundan sonrası çok zor geçiyor :) Teşekkür ederim canım.

   Sil
 2. Allah analı babalı büyütsün :)

  YanıtlayınSil
 3. Özlemiştim.. Gördüğüme sevindim.:) Sağlıkla gelsin Damlacık..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de özledim sizleri. Amin, teşekkür ederiz :)

   Sil
 4. Ya ne güzel inş sağ salim kavuşursunuz kızınıza :*
  Bana da beklerim sizleri

  https://tembelprenses.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil
 5. Geliyo geliyo minik geliyor.. Bol bol tebrik ederim. Allah analı babalı büyütsün

  YanıtlayınSil
 6. "Anne olmak" bu dünyada başımıza gelen en büyük aşk, mutluluk, sorumluluk ve sürekli bir tedirginlik hissi....
  Sevgili Dilek hanım, eminim siz çok iyi bir anne olacaksınız...
  Kolay gelsin....

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Umarım bunu başarabilirim Hayalci ve Arkadaşı, geçenlerde ben de sizin blogunuza uğradım ama yorum bırakamadım. Sanırım bir sorun vardı.

   Sil
  2. Evet, uzun süredir sorun vardı ama blogger bir arkadaş sayesinde çözdüm artık, meğerse farkında olmadan harflerin rengini fonla aynı yapmışım.....
   Kızınıza kavuşmanız için kaldı iki hafta......
   Lütfen bebeğinizi ilk altı ay sadece anne sütü ile besleyin, bunu beyninizle, kalbinizle isterseniz bol bol sütünüz olur.....

   Sil